گسترش سیاست سرمربی امارات تایلند فوتبال

گسترش: سیاست سرمربی امارات تایلند فوتبال خبرنگار اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار پزشکی ساخت دارویی که روند پیشرفت سرطان را مختل می‌کند

محققان در بروزترین مطالعات خود روی دارویی کار می‌کنند که با از بین بردن مکانیزم زنده ماندن سلول‌های سرطانی، می‌تواند بیماری را متوقف سازد.

ساخت دارویی که روند پیشرفت سرطان را مختل می‌کند

ساخت دارویی که روند پیشرفت سرطان را مختل می کند

عبارات مهم : اتصال

محققان در بروزترین مطالعات خود روی دارویی کار می کنند که با از بین بردن مکانیزم زنده ماندن سلول های سرطانی، می تواند بیماری را متوقف سازد.

به گزارش ایسنا و به نقل از دیلی میل، یک داروی سرطان که می تواند مسیر پیشرفت بیماری را متوقف سازد، در حال طی مراحل ساخت هست. تحقیقات تازه نشان می دهد که این دارو که هنوز نامی برایش گزینش نشده، یک آنزیم خاص که موجب گسترش تومورها می شود، را مورد نشانه قرار می دهد.

ساخت دارویی که روند پیشرفت سرطان را مختل می‌کند

تحقیق داشمندان اروپایی نشان می دهد که این کار با اتصال به غشای سلول های به سرعت در حال تکثیر انجام می شود. این دارو مکانیزم زنده ماندن سرطان را مختل می کند و مانع اتصال تومورها به پروتئینی که باعث رشد آنها هست، می شود. در انگلستان هر سال حدود 357هزار نفر به بیماری سرطان مبتلا می شوند.

داروی ضد سرطان به پروتئین غشایی سلول های سرطانی بنام “دی هایدرو اوروتِـیت دی هایدروجـِـنِـیز” (DHODH) متصل می شود. محققان چربی ها که بلوک های ساختمانی غشاهای سلولی هستند و داروها که به پروتئین غشایی سلول های سرطانی “دی هایدرو اوروتِـیت دی هایدروجـِـنِـیز” متصل می شوند را مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند.

محققان در بروزترین مطالعات خود روی دارویی کار می‌کنند که با از بین بردن مکانیزم زنده ماندن سلول‌های سرطانی، می‌تواند بیماری را متوقف سازد.

“دکتر اریک مارکلوند”(Dr Erik Marklund) نویسنده این مطالعه از دانشگاه اوپسالا گفت: شبیه سازی های ما نشان می دهد که آنزیم از چند لیپید به عنوان لنگر در غشا استفاده می کند. هنگام اتصال به این چربی ها، بخش کوچکی از آنزیم به یک آداپتورمتصل می شود که به آنزیم اجازه می دهد ماده طبیعی خود را از مواد غشایی خارج کند. به نظر می رسد از آنجا که دارو در همان محل متصل می شود، از مکانیسم مشابه استفاده می کند.

دکتر “دیوید لین”( David Lane) پژوهشگر ارشد این مطالعه از مؤسسه “کارولینسکا”(Karolinska) در سوئد افزود: این مطالعه به توضیح اینکه آیا بعضی از داروها به طور متفاوتی به پروتئین های جدا و پروتئین های داخل سلول متصل می شوند، کمک می کند.

با مطالعه ساختارها و مکانیسم های بومی جهت اهداف سرطانی بهره برداری شاخصه های متمایز آن ها جهت طراحی درمان های تازه بهتر ممکن خواهد بود.

ساخت دارویی که روند پیشرفت سرطان را مختل می‌کند

زمان در دسترس بودن این دارو هنوز مشخص نیست. این یافته ها در مجله “زیست شناسی شیمی سلولی”( Cell Chemical Biology) انتشار یافته است.

واژه های کلیدی: اتصال | دارویی | بیماری | مطالعه | پروتئین | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs