گسترش سیاست سرمربی امارات تایلند فوتبال

گسترش: سیاست سرمربی امارات تایلند فوتبال خبرنگار اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار پزشکی اختراع واکسن تازه جهت ذات الریه

محققان آمریکایی واکسن جدیدی اختراع کرده اند و می گویند نه تنها 72 شکل باکتری ذات الریه به نام استرپتوکوک پنومونیه (S. pneumoniae) را نشانه قرار می دهد بلکه می ت

اختراع واکسن تازه جهت ذات الریه

اختراع واکسن تازه جهت ذات الریه

عبارات مهم : اختراع

محققان آمریکایی واکسن جدیدی اختراع کرده اند و می گویند نه تنها 72 شکل باکتری ذات الریه به نام استرپتوکوک پنومونیه (S. pneumoniae) را نشانه قرار می دهد بلکه می تواند اشکال آینده این بیماری را نیز آینده نگری کند.

به گزارش ایرنا از خبرگزاری یونایتدپرس، این واکسن تازه که در دانشگاه ‘بوفالو’ در آمریکا روی حیوانات آزمایشگاهی آزمایش شده، نسبت به 23نوع از مرسوم ترین اشکال باکتری مولد بیماری ذات الریه یک تصویر العمل ایمنی ایجاد کرده هست. این 23 شکل باکتری ذات الریه هم اکنون به وسیله واکسن های Prevnar 13 و Pneumovax 23 پوشش داده می شوند.

اختراع واکسن تازه جهت ذات الریه

بر اساس اعلام مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری، ذات الریه هر سال عامل فوت حدود یک میلیون کودک زیر پنج سال در دنیا است.

‘بلان پفییر’ استادیار مهندسی شیمی و بیولوژیکی در دانشگاه دانشکده مهندسی و علوم کاربردی بوفالو اعلام کرد که پیشرفت هایی در مبارزه با گسترش ذات الریه به خاص در میان کودکان صورت گرفته هست، ولی اگر بخواهیم جهت هر لحظه از این بیماری رهایی یابیم باید واکسن های هوشمندتر و باصرفه تری اختراع کنیم.

محققان آمریکایی واکسن جدیدی اختراع کرده اند و می گویند نه تنها 72 شکل باکتری ذات الریه به نام استرپتوکوک پنومونیه (S. pneumoniae) را نشانه قرار می دهد بلکه می ت

واکسن هایی مانند Prevnar 13 و Synflorix با اتصال به پلی ساکاریدهای منحصر به فرد در هر گونه باکتری ذات الریه از طریق یک پروتئین یکسان به نام CRM197 عمل می کنند و یک پیوند کووالانسی (یک نوع پیوند شیمیایی) را ایجاد می کنند. این پیوند کووالانسی باعث می شود که بدن بتواند باکتری را قبل ایجاد کلونی پیدا کرده و از بین ببرد.

اما روش ایجاد پیوندهای کوولانسی جهت هر گونه باکتری S. pneumoniae جهت دانشمندان پر هزینه و وقت گیر هست. از دیگر تبعات منفی این نوع ایمنی سازی این است که این واکسن بدن را وادار می کند انواع باکتری مورد نشانه را حتی درصورت عدم حمله به بدن ریشه کن کند.

چارلز جونز از دانشگاه بوفالو گفت: واکسن های متعارف به طور کامل باکتری ها را از بدن دفع می کنند ولی اکنون می دانیم که باکتری ها و به معنی جامع تر میکروبیوم جهت حفظ سلامتی بافایده هستند.

اختراع واکسن تازه جهت ذات الریه

به گفته این محقق، ولی اکنون این توانایی را داریم که با استفاده از واکسن جدیدی که در حال ساخت ان هستیم، باکتری را تحت کنترل قرار داده و تنها در صورت خروج از کلونی جهت ایجاد بیماری، به آن حمله کنیم.

واژه های کلیدی: اختراع | باکتری | بوفالو | بیماری | دانشگاه | پیشگیری از بیماری | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs